• banner7

Uçaklı Uzun Balkan Turu

Uçaklı Uzun Balkan Turu
Gezilecek Yerler:
Ohrid-Tiran-Işkodra-Budva-Kotor-Trebinje-Mostar-Saraybosna-Travnik-Belgrad
Fiyat:
Kişi Başı -> 640 €

Gün 1

İstanbul –Üsküp-Ohrid

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı veya Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından yerel rehberimiz eşliğinde Üsküp şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Üsküp turumuzun bitmesi ile Kalkandelen’e doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından Kalkandelen’e varis. İlk olarak Avrupa’da çok nadir rastlanacak bir camii olan Alaca Cami’yi ziyaret ediyoruz. Kalkandelenli iki kız kardeşin Osmanlı döneminde yaptırmış olduğu, hem mimari hem tercih edilen renk tonları ile un kazanmış olan bu Camiyi detaylı bir şekilde inceledikten sonra Kanuni vezirlerinden Sersem Ali tarafından yaptırılan Derviş Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Bektaşi Harabati Baba tekkesi olarak bilinen bu tekkemizi ziyaret ediyor işlevleri hakkında bilgi alıyoruz. Halen daha Kalkandelenliler tarafından çok canlı tutulan bu tekke gezimizin ardından Makedonya’nın en önemli Turizm şehirlerinden biri olan Ohrid’e hareket ediyoruz. Ohrid’e varisimizin ardından şehir turumuza başlıyoruz. Birçok Osmanlı, Bizans, Roma eserlerini göreceğimiz şehir turumuz sonunda otelimize varis, aksam yemeği ve konaklama.

Gezilecek Yerler: Makedonya Meydanı-Tas Köprü-Büyük İskender Heykeli-Üsküp Kalesi-Mustafa Pasa Camii-Murat Pasa Camii-Kurşunlu Han-Bedesten-Saat Kulesi-Yahya Pasa Cami- Aziz Kliment Kilisesi-Ayasofya Kilisesi-Anfi Tiyatro-Eski Osmanlı Evleri-Ohrid Gölü- St.Panteleymon Kilisesi-Alaca Cami-Harabati Baba Tekkesi

Gün 2

Ohrid-Bitola-Resne-St.Naum-Ohrid

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Manastır’a doğru hareket ediyoruz. Yol üstünde Resne’ye uğruyoruz. Elmasıyla Balkanlarda ün yapmış olan bu şehrimizde göreceğimiz ilk eser Resneli Niyazi Sarayı. İttihat ve Terakki’nin Balkan temsilcilerinden olan Resneli Niyazi Sarayını gezdikten sonra Manastır şehrine hareket ediyoruz. Manastır’a varisimizin ardından Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ziyaret ediyor içinde bulunan Atatürk Müzesini geziyoruz. İçinde kısa tanıtım filmlerini izleyip, Kurtuluş ve 1.Dünya savaşına ait eserlerin ve yazıların sergilendiği müzemizi gezdikten sonra Türk Çarşısını ziyaret ediyoruz. Bedesten, İshak Pasa Camii, Yeni Camii, Haydar Kadı Cami göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır gezimizin ardından St. Naum’a hareket ediyoruz. St. Naum’a varisimizin ardından bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırını geziyoruz. Ardından hemen yanında bulunan Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyor ve gezimizi bitirip otelimize varıyoruz.

Görülecek Yerler: Resneli Ali Sarayı-Atatürk Müzesi-Atatürk’ün Mezun Olduğu Askeri İdadi-Yeni Camii-İshak Pasa Camii- Türk Çarşısı-Bezistan-St. Naum Manastırı-Sarı Saltuk Türbesi

Gün 3

Ohrid-Tiran-Işkodra

Uyandırma ve kahvaltının ardından Tiran’a doğru hareket ediyoruz. İlk durağımız yolumuz üstünde bulunan Ohrid’den sonra Makedonya’nın en turistik şehri olan Struga. Muhteşem doğası ve göl manzaralarının en belirgin olduğu bu şirin kentimizi gezdikten sonra Tiran’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tiran’a varıyoruz ve şehir turumuza İskender Bey meydanından başlıyoruz. İskender Bey Meydanını gezdikten sonra Osmanlı Döneminin en önemli camilerinden biri olan Ethem Bey cami’ini ziyaret ediyoruz. Camii ziyaretinden sonra Saat kulesi ve Tiran kalesini de gezip turumuzu sonlandırıyoruz. Ardından Arnavutlukta konaklayacağımız İşkodra şehrine hareket ediyoruz. İşkodra gölünün kıyısında bulunan bu tarihi İşkodra şehrine varışımızla otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

Gün 4

Işkodra-Budva-Kotor-Trebinje

Uyandırma ve kahvaltının ardından Trebinje’ye doğru yola çıkıyoruz. Ancak Trebinje öncesi Karadağ’ın en önemli iki kenti olan Budva ve Kotor’u ziyaret ediyoruz. İlk durağımız Budva olacak. Budva’ya varisimizin ardından Budva şehir turu. Özellikle orta çağ’dan kalma ve labirent seklinde Adriyatik Denizinin kıyısında bulunan bu şehrimizi geziyoruz. Ortodoks Kiliselerini, Tapınaklarını ve Eski Orta Çağ evlerini gezdikten sonra Kotor’a hareket ediyoruz. Kotor’a varisimizin ardından yine bir Adriyatik Denizi kıyısında bulunan Kotor eski şehrini ziyaret ediyoruz. Un Meydanı, Ortodoks Meydanı, Silah Meydanı, Utanç Duvarı, Ortodoks Kilisesi, Katolik Katedrali ve Balkanların en eski okullarından biri olan Kotor Turizm okulunu görme şansını elde edeceğiz. Tur sonrası Bosna sınırları içinde yer alan Trebinje şehrine hareket. Trebinje’je varışımızla beraber otele yerleşme ve konaklama.

Gün 5

Trebinje-Mostar-Saraybosna

Uyandırma ve kahvaltının ardından otelden check-outlarimizi yapıp Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. ilk durağımız Poçitel Türk köyü olacak. Essiz manzaraları ve Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz koyumuzu geziyoruz. Ardından eski bir Derviş(Alperen Tekkesi) tekkesi olan Blagaj tekkesini ziyaret ediyoruz. Buna Nehrinin kaynağının hemen yani başında olan bu Tekke’yi de geziyoruz. Ardından Mostar’a hareket ediyoruz. Mostar’a varisimizin ardından rehber esliğinde Mostar şehir turunu gerçekleştiriyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde olan Mostar Antik Kentini geziyor ve ayni anda dillere destan o unlu Osmanlı yapımı Mostar Köprüsünü görüyoruz. Köprünün hemen yanı başında olan müze içinde köprünün savaş yıllarında yıkılış videosunu izliyor ve serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Saraybosna’ya varışımızın ardından Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii,  Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize yerleşme ve konaklama.

Görülecek Yerler: Konjic Eski Köprüsü-Mostar Köprüsü-Koski Mehmet Paşa Cami-Karagöz Bey Camii-Eski Osmanlı Hamamları ve Hanları-Blagaj Tekkesi- Poçitel Köyü-Ali Paşa Camii ve Poçitel Saat Kulesi

Gün 6

Saraybosna-Travnik

Sabah uyandirma ve kahvaltinin ardindan Travnik’e hareket ediyoruz. Yillarca Osmanli Devletinin Bosna ve Hersekte merkezi konumunda bulunan ve ayni zamanda vezirler sehri olarak bilinen Travnik sehrine varisimizla beraber Travnik sehir turunu gerceklestiriyoruz. Travnik Kalesi, Plava Voda, Sarane Cami sehir turu sirasnda gorulecek yerler arasindadir. Gezimizin ardindan Saraybosnaya hareket ediyoruz. Saraybosnaya varisimizla beraber Saraybosna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Aliya Izzebegovic Kabri, Meşhur Sarajevo Sebili, Begova Cami, Kurşunlu Medresesi, Başçarşı Camii,  Saat Kulesi, Katolik bas Katedrali, Pazar Yeri Katliamının yaşandığı Meşhur Pazar Meydanı, Özgürlük Ateşi, Latin Köprüsü, Meşhur Kütüphane, İnat Kuça ve Sinagog görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası Bascarsida serbest zaman. Serbest zaman sonrasi otele transfer ve konaklama.

Gün 7

Saraybosna-Belgrad

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından Belgrad’a hareket ediyoruz. Yugoslavaya’ya yıllarca başkentlik yapmış olan ve Balkanların beklide en çok  öneme sahip olan Belgrad’a varışımızla beraber panoramik Belgrad şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuz sırasında; Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrasında otelimize transfer, akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün 8

Belgrad-Istanbul

Sabah uyandırma ve kahvaltının ardından otelde odalarımızı boşaltıyor ve uçak saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz otobüs ile Knez Mihajlova caddesine bırakılıp belirtilen saatte oradan alınıp havaalanına transfer edilebilir. Serbest zamanın ardından Havaalanına transfer. Bilet, Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından siz değerli konuklarımızı uğurluyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
 • 7 gece 4* otellerde konaklama
 • Otellerde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları
 • 7 akşam yemeği
 • Şehirlerarası tüm transferler
 • Tur Boyunca Profesyonel Türkçe Tur Liderliği
 • Belgrad, Kotor, Ohrid yerel rehberlik hizmetleri
 • THY İst-Üsküp, Belgrad-İst gidiş dönüş uçak bileti
 • Sınır & Şehir vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri
 • Tüm şahsi harcamalar
Oteller
 • Ohrid : Hotel Belvedere 4*
 • İşkodra : Hotel Grand Europe 5*
 • Trebinje : Hotel Leotar 4*
 • Belgrad : Hotel BG City 4* veya Hotel In 4*
 • Saraybosna : Hotel Hollywood 4*