• banner11

Fas Turu

  • Hedef:
  • Süre: 4 Gün
  • Fiyat: 690

Tarihler:
12-15 Ekim
14-18 Ekim
26-29 Ekim
28 Ekim-1 Kasım
4-8 Kasım

Gün 1

İSTANBUL/KAZABLANKA

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları ile 01.15’de Fas’a hareket. Yerel saat ile 04.10’da Kazablanka Muhammed 5 Havalimanına varış ve karşılanma. Ardından Marakeş’te bulunan otelimize transfer ve konaklama.

Otelde alınan kahvaltı sonrası Marakeş şehir turunda 800 yıllık Koutoubia Camii, egzotik şehirde dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek Medina’da, uzun yıllar şehri yönetmiş Paşa Ba Ahmed’ in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz., Ardından maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI ’sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır. Yemekten sonra Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Şehir turumuz Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “mucizeler avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca “açık hava tiyatrosu” diyebiliriz. Öğleden sonra alış veriş imkânınız olacaktır. Akşam yemeği otelimizde.

Gün 2

MARAKEŞ/KAZABLANKA

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından, Kazablanka şehir merkezine hareket ediyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Tarihi Kazablanka şehir turumuzda, Muhammed V meydanı, Hassan II Camisi, Medina, Corniche Bulvarı görülecektir. 1980–1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii’ni ziyaret edeceğiz. Dünyanın en büyük camisi olan yapıda iç mekânda 25.000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80.000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

Gün 3

RABAT

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından, Atlas okyanusu kıyısında yer alan eski Baskent Rabat’a gidilecektir. Unesco tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas okyanusu kıyısında sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehridir. Şehrin kalesi ve Darih denilen Krallarin Mezarlari gezilecek, eski roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen medina keşfedilecektir. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuştur. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlardır. Tarihi surlarından Atlas okyanusunun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyüler (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın Ladies and gentlemen filmindeki gibi). Kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar; tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyiflidir. Aksam saatlerinde Casablanca şehrine döneceğiz Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

Gün 4

KAZABLANKA/İSTANBUL

Otelde alınacak kahvaltının ardından Kucuk bir Kazablanka Turu Yaparak serbest zamanın ardından Kasablanka havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Airarabia Yolları ile saat 17.00 İstanbul’a hareket. Saat 23.20 ’de Sabiha Gökçen havalimanına varış ve bir başka Mecra Tur organizasyonda buluşmak ümidiyle vedalaşma..

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

AİR ARABİA Uçak bileti
4* Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
Açık büfe sabah kahvaltısı
Havalimanı – Otel – Şehir (Tüm transferler)
Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
Türkçe rehberlik hizmetleri
Akşam Yemekleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Şahsi harcamalar
Otel ekstraları
Öğle yemeği
Yurt dışı çıkış harcı